“Shqiptarët të ndihen krenarë me përfaqësuesen e tyre!”

A.L “Shqipëria të jetë krenare me një përfaqësuese të tillë”, ky ka qenë përshkrimi i faqes “Eurovision in Concert” pas paraqitjes së Jonida Maliqit në këtë event. Jonida Maliqi, vikendin që lam pas ka prezentuar për herë të parë LIVE këngën “Ktheju Tokës”, para një numri të madh të publikut në eventin “Eurovision in concert” në Amsterdam Pas paraqitjes së saj, publiku evropian është maxhepsur … Continue reading “Shqiptarët të ndihen krenarë me përfaqësuesen e tyre!”

Nga Mitrovica në skenën e Eurovisionit

Një vajzë e lindur dhe rritur në Mitrovicë, këtë vit do të ngjitet në skenën e Eurovisionit në Tel Aviv. Nevena Bozovic, e lindur dhe rritur në Mitrovicën veriore në Republikën e Kosovës, nga prindër serb-kosovar, këtë vit do ta përfaqësojë Serbinë në Eurovision. Kjo do të jetë këngëtarja e tretë nga Kosova, e cila do të ngjitet në skenën e Eurovisionit duke përfaqësuar një … Continue reading Nga Mitrovica në skenën e Eurovisionit

5 arsye pse duhet ta ndiqni Eurovisionin e këtij viti

Në fakt Eurovisionin duhet ta ndiqni gjithmonë, por këtë vit do të prezentojmë 5 arsyet për të cilat nuk duhet ta lëni të ju ikë një nga shfaqjet më të mëdha evropiane. Siç dihet Eurovisioni, është shou televiziv më i ndjekur në botë, radhitet si eventi më i shikuar menjëherë pas sportit, ku për çdo vit e shikojnë 200 milionë njerëz në Evropë, Azi e … Continue reading 5 arsye pse duhet ta ndiqni Eurovisionin e këtij viti

Jonida Maliqi niset në Suedi për versionin final të këngës “Ktheju Tokës’

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, ka nisur përgatitjet intensive për prezentimin e Shqipërisë në Eurovision. Këngëtarja bashkë me grupin e saj, ka udhëtuar sot për në Suedi, ku pritet të punoj për versionin final të këngës përfaqesuese në Eurovision “Ktheju Tokës”. Këtë e ka bërë të ditur edhe vet këngatarja Maliqi, e cila ka publikuar nje video ku shihet bashkë me kompozitoren e këngës Eriona Rushiti, … Continue reading Jonida Maliqi niset në Suedi për versionin final të këngës “Ktheju Tokës’

Maqedonia do të shpenëzojë 113 mijë euro për Eurovision këtë vit

Televizioni maqedonas MRT, do të shpenëzojë hiq më pak se 113 mijë euro për prezentim në Eurovision këtë vit. Këtë e ka zbuluar kryeredaktorja e MRT-së, Aneta Andonova e cila ka thënë se nga 113 mijë euro, 36 mijë do t’i kushtojë vetëm pjesëmarrja në garë, ndërsa shuma tjetër për paraqitjet skenike dhe shpenzime të tjera. “Transmetuesi ka ndarë një buxhet prej 113,000 euro për … Continue reading Maqedonia do të shpenëzojë 113 mijë euro për Eurovision këtë vit

Bilal Hassani zgjedhet përfaqësues i Francës në Eurovision

Franca sonte ka zgjedhur përfaqësuesin e saj për në Eurovison 2019. Francën në Tel Aviv do ta përfaqësoj Bilal Hasani me këngën “Roi”, pasi sonte u shpall fitues i “Destination Eurovision” nga votat e jurisë dhe publikut. Këngëtari tranvestit i i cili ka lindur në Paris nga prindër emigrant nga Singapuri, ka tërhequr vëmendjen që nga dita kur u zgjodhë për të garuar në festivalin … Continue reading Bilal Hassani zgjedhet përfaqësues i Francës në Eurovision

Soni:Refuzova “Melodifestivalen” për “Festivalin e Këngës” në RTSH

Këngëtarja shqiptare Soni Malaj, e cila në dhjetor u paraqit në “Festivalin e Këngës” në RTSH me këngën “Më e fortë”, ka treguar se kishte oferta për të marrë pjesë edhe në festivalet jashtë shqipërisë. Soni në një intervistë ka treguar se ishte ftuar të merrte pjesë në “Melodifestivalen” , i cili është një nga festivalet më të njohura Suedeze por edhe në Evropë, ku … Continue reading Soni:Refuzova “Melodifestivalen” për “Festivalin e Këngës” në RTSH